Jak opóźnić proces starzenia?

Jak opóźnić proces starzenia?
żółtaczka wszczepienna

Pojawienie się pierwszych zmarszczek jest utrapieniem wielu kobiet. Proces ten jest nieuchronny, jednak można znacznie go opóźnić. Profilaktykę przeciwzmarszczkową należy jednak zacząć odpowiednio wcześnie. Podstawą jest właściwe nawilżanie skóry. Udowodniono, że zmarszczki szybciej powstają na skórze suchej. Są też wówczas bardziej widoczne. Z tego powodu, należy zadbać o codzienne dostarczanie składników nawilżających w postaci odpowiednich kosmetyków.

Chcąc opóźnić powstawanie zmarszczek, warto zaopatrzyć się w dobre kremy. Najskuteczniejsze okażą się te, które zawierają antyoksydanty. Zazwyczaj są to witaminy A, E, C oraz polifenole. Ich głównym zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników, które przyczyniają się do niszczenia komórek skóry.

Dobre kremy przeciwzmarszczkowe posiadają także retinol. Dzięki niemu skóra jest elastyczna. Retinol sprzyja również lepszej regeneracji. Skuteczność wykazują także kwasy owocowe. Ich obecność w kosmetykach powoduje złuszczanie naskórka. W ten sposób skóra staje się gładsza oraz zyskuje zdrowy, promienny wygląd.

Szybsze starzenie następuje także w wyniku intensywnej ekspozycji na słońce. Promienie słoneczne działają zbawiennie na nasz organizm, jednak w ograniczonym stopniu. Słońce wysusza skórę, przez co szybciej pojawiają się na niej zmarszczki.

Synflorix wirusowe zapalenie watroby typu b

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *