Jak pielęgnować cerę?

Jak pielęgnować cerę?
żółtaczka typu b

Pielęgnacja skóry twarzy musi być dostosowana do jej potrzeb. Inne bowiem ma wymagania skóra tłusta, a inne sucha. Dopiero znając typ cery, można zacząć dobór kosmetyków. Warto pamiętać, że źle określając rodzaj cery, możemy jej zaszkodzić stosując niewłaściwe kosmetyki.

Podstawą w pielęgnacji cery jest jej oczyszczanie. Można tego dokonywać za pomocą specjalnych żeli czy mleczek do mycia twarzy. Następnie warto wklepać tonik i poczekać do jego całkowitego wchłonięcia. Dopiero wówczas można nałożyć krem do twarzy. Warto posiadać dwa jego rodzaje: krem na dzień oraz krem na noc. Ten pierwszy powinien posiadać lekką formułę, dzięki której będzie się łatwo wchłaniał. Najlepiej, żeby krem na dzień zawierał składniki nawilżające. Krem na noc może mieć bardziej tłusty skład. Sen to idealny czas na regeneracje skóry, którą warto wspomóc stosując kremy odżywcze.

Przynajmniej raz w tygodniu warto zrobić peeling twarzy. Doskonale złuszcza od naskórek, przez co skóra zyskuje ładny koloryt i zdrowy wygląd. Peelingu nie można jednak wykonywać codziennie. Po tym zabiegu, na skórę twarzy warto nałożyć maseczkę. Jest ona skoncentrowanym źródłem wielu składników mineralnych, dzięki czemu doskonale odżywia i nawilża skórę. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowe zabiegi nie są wystarczające. O cerę należy dbać regularnie, dopiero wówczas zachowa na dłużej jędrność i elastyczność.

Betnovate ulotka Seretide Dysk opinie

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *