Co podrażnia Twoją skórę?

Co podrażnia Twoją skórę?

Nie tylko skóra wrażliwa skłonna jest do pojawienia się zaczerwienienia. Problem ten może dotyczyć każdego rodzaju skóry, jeśli narażona jest na szkodliwe czynniki. Podrażnienie może być spowodowane zanieczyszczeniami zarówno powietrza, jak i żywności. Dotyczy to w szczególności mieszkańców dużych miast. Spaliny samochodowe, konserwanty w żywności, wszystko to szkodzi naszej skórze. Z tego powodu najlepiej wybierać żywność ekologiczną, w której składzie nie znajdują się żadne, sztuczne substancje.

Czytaj wiecej »

Jak opóźnić proces starzenia?

Jak opóźnić proces starzenia?
nowoczesne leki na astmę są bardzo dobre

Pojawienie się pierwszych zmarszczek jest utrapieniem wielu kobiet. Proces ten jest nieuchronny, jednak można znacznie go opóźnić. Profilaktykę przeciwzmarszczkową należy jednak zacząć odpowiednio wcześnie. Podstawą jest właściwe nawilżanie skóry. Udowodniono, że zmarszczki szybciej powstają na skórze suchej. Są też wówczas bardziej widoczne. Z tego powodu, należy zadbać o codzienne dostarczanie składników nawilżających w postaci odpowiednich kosmetyków.

Czytaj wiecej »

Jak pielęgnować cerę?

Jak pielęgnować cerę?

Pielęgnacja skóry twarzy musi być dostosowana do jej potrzeb. Inne bowiem ma wymagania skóra tłusta, a inne sucha. Dopiero znając typ cery, można zacząć dobór kosmetyków. Warto pamiętać, że źle określając rodzaj cery, możemy jej zaszkodzić stosując niewłaściwe kosmetyki.

Twinrix Adult żółtaczka Czytaj wiecej »

Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?

Długie, krótkie, proste, falowane – każde włosy potrzebują podobnej pielęgnacji. Służą do tego odpowiednie kosmetyki. Przedtem jednak należy określić rodzaj włosów. Na tej podstawie można wybrać stosowne kosmetyki.

Podstawą jest oczywiście szampon. Najlepiej, żeby zawierał substancje odżywcze. Warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyk zawiera dużą ilość detergentów. Wysoka ich zawartość może spowodować podrażnienie skóry głowy oraz jej przesuszenie. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie takich szamponów, które posiadają w swoim składzie np. wyciągi z ziół.

Czytaj wiecej »

Kto powinien stosować balsam?

Kto powinien stosować balsam?

Zdrowa, zadbana skóra stanowi niejako wizytówkę każdego człowieka. Z tego powodu, warto nauczyć się odpowiedniej pielęgnacji. Wiele osób regularnie wklepuje w skórę twarzy odżywcze i nawilżające kremy, zapominając jednocześnie o pozostałych rejonach ciała. Tymczasem, w niektórych miejscach ciała, skóra jest znacznie cieńsza od skóry twarzy. Szybciej wówczas widoczne są oznaki starzenia.

Czytaj wiecej »

Czy warto stosować serum?

Czy warto stosować serum?

Serum jest kosmetykiem, którego działanie jest znacznie silniejsze od kremu. Powodem tego jest większa zawartość składników odżywczych, niejednokrotnie o szerokim działaniu. W składzie serum często znajdują się różnego rodzaju antyoksydanty, jak witamina A, E i C. Część z nich zawiera również kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne.

Czytaj wiecej »