Co podrażnia Twoją skórę?

Co podrażnia Twoją skórę?

Nie tylko skóra wrażliwa skłonna jest do pojawienia się zaczerwienienia. Problem ten może dotyczyć każdego rodzaju skóry, jeśli narażona jest na szkodliwe czynniki. Podrażnienie może być spowodowane zanieczyszczeniami zarówno powietrza, jak i żywności. Dotyczy to w szczególności mieszkańców dużych miast. Spaliny samochodowe, konserwanty w żywności, wszystko to szkodzi naszej skórze. Z tego powodu najlepiej wybierać żywność ekologiczną, w której składzie nie znajdują się żadne, sztuczne substancje.

Podrażnienie skóry może także nastąpić w wyniku długotrwałego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Klimatyzacja przyczynia się bowiem do wysuszenia skóry poprzez naruszanie jej naturalnego, lipidowego płaszcza.

Dodatkowo skóra jest podrażniana przez codziennie stosowane kosmetyki. Producenci, chcąc zwiększyć ich trwałość, stosują różnego rodzaju środki konserwujące. Ponadto do kosmetyków dodawane są substancje zapachowe, mające zwiększyć ich atrakcyjność. Ich obecność powoduje, że skóra może zareagować zaczerwienieniem.

Jeżeli skutki podrażnienia są widoczne, można zastosować preparaty, które zawierają lipidy lub pantenol. Dzięki nim można wspomóc odnowę swojej skóry, jednakże nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku najlepiej udać się do dermatologa, który przepisze specjalistyczne preparaty.

Twinrix Junior żółtaczka a

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *